Технічний прогрес в школі. Еволюція чи деградація?

Я, звичайно ж, не стану сперечатися, що технічний прогрес є невід'ємною частиною еволюції свідомості в суспільстві. А чи завжди еволюція є загальним благом?

Як відомо, в кожній бочці меду є своя ложка дьогтю. У концепції еволюції, в гонитві за зручністю і сучасністю нашого життя ми починаємо втрачати, щось дуже важливе, важливе на стільки, що без цього еволюція не має сенсу ...

Я говорю про особистість.

Особистість визначає, хто ми є в цьому світі і яка наша рольова гра на нашій планеті. Коли при соціальному опитуванні людей запитують на вулиці: - Хто ви? Вони відповідають: - Я інженер, або мати трьох дітей, або міністр. Це наші соціальні ролі. І ми ті, ким себе визначаємо. Чим розвиненіша наша особистість, тим більше в ній граней і ролей, тим багатше наш внутрішній світ, тим більше ми гармонійні.

Що ж потрібно робити, щоб стати такою особистістю? Відповідь проста - потрібно її розвивати. І найперший етап - це наша система освіти. Зрозуміло, що світ перебуває в постійному русі і вимагає від нас все більше інноваційного підходу до навчання. І це вірно. Але, є речі, які не можна легковажно заміняти сучасними рішеннями. Я зараз говорю про такий простий прийом, як самостійний запис тексту ручкою на звичайному папері. Те, що кожен згадує як перший шкільний пропис, який таким чи іншим чином вплинув на наш почерк і заклав основи формування особистості. Так, звичайний пропис. Тому що, коли я писав в прописах перші літери, а потім слова, я формував в своїй свідомості образ предметів, які ставали записом в моєму зошиті.

Усвідомлення себе, як особистості відбувається в лівій півкулі головного мозку. Коли я виводив кожну букву, то весь час цим і займався, усвідомлював, що я роблю. Зараз же, ми використовуємо просунуті системи. Хто пише одним пальцем, а хтось і всіма через клавіатуру або екран електронного пристрою. Я зовсім не проти цього, я більше за. Але з одним великим застереженням. Перед цим повинен бути пройдений досвід взаємодії ручки і паперу, як невід'ємної частини матеріалізації особистості.

Є така наука - графологія. Графологія (графо - пишу і логос - учення - наука про почерк людини, вивчення проявів в почерку індивідуальних особливостей людської особистості. А це означає, що в нашому почерку є наша особистість. В електронному варіанті тексту, на жаль, ми всі однакові ... Нам навіть спрощують задачу спілкування в електронних пристроях, заздалегідь, нас забезпечуючи фразами на всі випадки життя. Нові закони, нові реформи в освіті підняли більше питань, ніж відповідей. І першою жертвою, як прояв атавізму став «Шкільний щоденник». Роль «Шкільного документа №1» стала непотрібною і його відразу ж відправили на заслужену пенсію. Натомість запропонували сучасний, багатообіцяючий електронний замінник, електронний щоденник. А рівносильна ця заміна? Давайте поміркуємо!

Сам підхід електронного щоденника дуже еволюційний. Він звільняє учнів від нібито монотонної роботи - запису домашнього завдання. І, тим самим, зводить до мінімуму відповідальність за цей процес. І це перша сходинка.

Друга сходинка пов'язана з батьками. Хочуть вони чи ні, але їх вперто втягують в процес домашнього контролю процесу навчання, тим самим створюючи ще одну додаткову ланку, між учнем та його відповідальністю. І ця ланка не завжди ефективна.

Передача домашнього завдання або нагадування про його існування тепер спокійнісінько лежить на совісті батьків чада. До того ж, образ комп'ютера або гаджета, як провідника в країну розваги ще довго буде закріплений в нашій свідомості. Що там приховувати. У нас, батьків, різна завантаженість в соціумі, та й не завжди є величезне бажання ввечері ще займатися вихованням. А відсутність підключення до інтернету взагалі стає загальною панацеєю, яка затверджує стовідсоткове виправдання.

І тут справедливий девіз: «Ми, не шукаємо легких шляхів!»

А може, в цьому випадку простіше учневі записати завдання в щоденник або документ, який його замінить самим звичайним способом. Адже для цього потрібна тільки увага учня, ручка та відповідний для цих цілей предмет (наприклад, щоденник або планер)?

І тоді ми не будемо забирати у дитини його маленьку відповідальність. Тим самим зміцнимо ще однією цеглинкою обов'язків його особистість, без яких вона просто неможлива.

Вам вирішувати чим користуватись. В нашому інтернет-магазині "Planer.in.ua" ви можете купити шкільний щоденник або купити шкільний планер «Тижневик».


Ким стане наша дитина в майбутньому, яку професію обере і яке місце займе в соціумі? Цікаве та важливе питання. Є ключик – це планування, або як не стати частиною чужого майбутнього, читайте в статті.

Verified by Visa

Платіжні системи в партнерстві з банками-емітентами впроваджують сучасні схеми перевірки особистості власника картки, щоб зробити покупки в Інтернеті більш безпечними. Встановлюється спеціальний пароль для кожної операції, що здійснюється, і це вселяє у Вас впевненість, що тільки Ви можете робити такі покупки онлайн. Сучасні технологічні рішення необхідні для того, щоб держатель картки був упевнений в безпеці транзакції і в тому, що він має справу зі справжнім (а не «підставним») магазином. Одне з таких технологічних рішень називається Verified by Visa («Перевірено Visa»).

Verified by Visa — це нова система захисту, яка сповіщає онлайн-торговців, які беруть участь у програмі, і банки про те, що Ви є справжнім власником картки, коли Ви робите онлайн-покупки. Вона дозволяє Вам використовувати персональний пароль для підтвердження Вашої особистості і захисту Вашої картки Visa, коли Ви використовуєте її в Інтернеті, вселяючи більшу впевненість у вчинених Вами дій.
До технології Verified by Visa легко підключитися, її легко використовувати, послуга діє для всіх карток Visa.

Для активації послуги Verified by Visa для Вашої картки необхідно звернутися в банк.


MasterCard SecureCode

MasterCard® SecureCode™ — це технологія, яка забезпечує Вашу карту MasterCard® або Maestro® додатковим секретним кодом, який захищає її від несанкціонованого використання під час здійснення покупок в інтернет-магазинах, що беруть участь у програмі.

Щоб підключити технологію SecureCode, необхідно звернутися в банк, що випустив Вашу карту. Ваш секретний код буде відомий тільки Вам і Вашому банку. Далі при кожній оплаті покупок або послуг в інтернет-магазинах, що беруть участь в програмі, Ваш банк запропонує Вам ввести цей секретний код, який Ви отримаєте на Ваш мобільний телефон, зареєстрований в банку. Тільки після перевірки і підтвердження банком даного коду операція з оплати буде здійснена. Процедура використання технології SecureCode так само проста, як введення PIN-коду в банкоматі.

Ввівши правильний SecureCode в процесі покупки, Ви підтверджуєте, що є авторизованим власником картки. Якщо введений неправильний SecureCode, покупка не буде здійснена. Навіть якщо комусь відомий номер Вашої платіжної карти, без SecureCode не вдасться оплатити покупку в інтернет-магазинах, що беруть участь у програмі.